kursokonferenacje trenerów B i C- 4.06.2019 -

Łódzki Związek Piłki Ręcznej organizuję kursokonferencję doszkalającą dla trenerów na licencję B i C na sezon 2019/2020.

Kursokonferencja odbędzie w terminie 07-08 września 2019
- Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkiego - Łódź; ul. Tamka 12 (audytorium 4-016)
- Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego Łódź; ul. Styrska 20/24 (pok. 7 i hala sportowa).

Zgłoszenia będą przyjmowane tylko drogą e-mailową do dnia 31 sierpnia 2019 r. na adres e-mail: lodz@zprp.org.pl.

Osobą odpowiedzialną za zorganizowanie i prawidłowe przeprowadzenie będzie kol. Jerzy Bończak - tel. +48 696 016 267.

Koszt kursokonferencji wynosi – 200,00 zł - licencja „B”, 180,00 zł - licencja „C”.

Płatności należy dokonać na konto:
Łódzki Związek Piłki Ręcznej
91-427 Łódź ul. Kamińskiego 7/9
Nr konta: 28 1050 1461 1000 0022 6381 0448
tytuł wpłaty: imię i nazwisko; kursokonferencja „B” lub kursokonferencja „C”.
Termin płatności 06.09.2019 r.

Uczestnicy ponoszą koszty przejazdów, wyżywienia i zakwaterowania (zainteresowanym organizatorzy zasugerują korzystne lokalizacje).

Uczestnicy otrzymają certyfikaty ukończenia kursokonferencji uprawniające do otrzymania lub przedłużenia licencji trenerskiej
„B” lub „C” na sezon 2019/2020.

Uwaga!
Kursokonferencja zostanie przeprowadzona po zgłoszeniu się minimum 20-stu uczestników.

Kursokonferencja obejmuje 20 godzin dydaktycznych dla licencji „B” i 18 godzin dydaktycznych dla licencji „C”.
Poniżej przedstawiany program kursokonferencji wraz z wykazem kadry prowadzącej zajęcia.

Program  kursokonferencji:
07.09.2019 - sobota
Godz. 10,00 – 11,30 Biomechanika – wykład
„Określenie struktury układu kostno-stawowego i mięśniowego. Rodzaje mięśni i ich klasy, funkcje oraz związki funkcyjne.”
Prowadzący: Żytkowski Andrzej – doktor nauk medycznych, Kierownik i wykładowca Zakładu Biomechaniki i Zaopatrzenia Protetyczno – Ortopedycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Godz. 11,30 – 13,00 Motoryka – wykład
„Kształtowanie szybkości, wytrzymałości szybkościowej, siły i mocy w treningu piłki ręcznej.”
Prowadzący: Kędzia Piotr – doktor pedagogiki, wykładowca przedmiotów kierunkowych na specjalności Pedagogika Kultury Fizycznej i Zdrowotnej Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego, trener II-klasy lekkiej atletyki.

Godz. 13,00 – 14,00  Przerwa obiadowa

Godz. 14,00 – 15,30  Piłka ręczna – wykład
„Organizacja i rozegranie ataku pozycyjnego w świadomie wybranej przewadze liczebnej 7:6. Rozwiązania taktyczne stosowane w rozgrywaniu przewagi liczebnej jednego lub dwóch zawodników.”
Prowadzący: Kulik Józef – magister sportu, trener klasy mistrzowskiej piłki ręcznej, koordynator i metodyk Związku Piłki Ręcznej w Polsce ds. Ośrodków Szkolenia Sportowego Młodzieży.

Godz. 15,30 – 17,00 Piłka ręczna – praktyka

„Wybrane ćwiczenia stosowane w nauczaniu i doskonaleniu rozgrywania przewagi liczebnej.”
Prowadzący:  Robert Sobór –  magister pedagogiki, trener klasy I w piłce ręcznej, trener grup młodzieżowych UKS „Anilana” Łódź.

Godz. 17,00 – 18,30  Psychologia
„Komunikacja wewnętrzna na linii trener – zawodnik w zespołach piłki ręcznej.”
Prowadzący:  Marcin Kochanowski – doktor psychologii, wykładowca w Uniwersytecie Humanistyczno – Społecznym w Poznaniu, specjalista EHF w zakresie psychologii.

Godz. 18,30 – 20,00  Systemy rywalizacji sportowej stosowane w piłce ręcznej – panel dyskusyjny
Prowadzący:  Jerzy Bończak – magister sportu, wykładowca w Pracowni Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego; trener I klasy w piłce ręcznej.

08.09.2018 - niedziela
Godz. 9,00 – 10,30  Teoria sportu – wykład
„Dobór metod i środków treningowych stosowanych w rocznym cyklu szkoleniowym w piłce ręcznej.”
Prowadzący: Kulik Józef – magister sportu, trener klasy mistrzowskiej piłki ręcznej, koordynator i metodyk Związku Piłki Ręcznej w Polsce ds. Ośrodków Szkolenia Sportowego Młodzieży.

Godz. 10,30 – 12,00  Piłka ręczna – wykład
„Obrona antycypacyjna w różnych systemach i ustawieniach.”
Prowadzący: Kulik Józef – magister sportu, trener klasy mistrzowskiej piłki ręcznej, koordynator i metodyk Związku Piłki Ręcznej w Polsce ds. Ośrodków Szkolenia Sportowego Młodzieży.

Godz. 12,00 – 13,30  Piłka ręczna – praktyka
„Przykładowy zasób ćwiczeń stosowanych w nauczaniu i doskonaleniu agresywnych systemów obrony strefowej dwu i trzy liniowej.”
Prowadzący: Jędraszczyk Adam – magister pedagogiki, trener I-klasy piłki ręcznej, trener grup młodzieżowych UKS „Anilana” Łódź  (Mistrz Polski Juniorów Młodszych, III m-ce Mistrzostw Polski Juniorów).

Godz. 13,30 – 15,00  Fizjologia – wykład  /dla licencji „B”/
„Wydolność fizyczna i tolerancja wysiłkowa. Naturalne metody określania zdolności wysiłkowych.”
Prowadzący:  Matusiak – Wieczorek Ewelina – doktor nauk medycznych, wykładowca w Zakładzie Medycyny Sportowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Organizator, ze względów organizacyjnych, nie wyklucza zmiany kolejności poszczególnych zajęć programowych.

 skomentuj ten artykuł
dodał:  Marcin Połeć









ŁZPR nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy dodawanych przez użytkowników serwisu.

ŁZPR zastrzega sobie prawo do usunięcia wypowiedzi.

skomentuj artykuł
komentarz
podpis

W przypadku wpisywania komentarzy niezgodnych z netykietą Internetu bądź umieszczania reklam
Twój adres IP będzie zablokowany - wejście na stronę z kompuetra będzie niemożliwe.

Twój adres IP to: 18.212.90.230

Dostawcą internetu jest: n/a

Korzystasz z przeglądarki: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
   administracja   poczta  lodzkizpr wykorzystuje cookies klauzula informacyjna RODO ©2015-2019 Łódzki Związek Piłki Ręcznej | www.lodzkizpr.pl