Powstaje „Plażowa Piłka Ręczna”- 3.02.2020 -

Zarząd Łódzkiego Związku Piłki Ręcznej postanowił sformalizować struktury szkolenia nowej dyscypliny sportu na terenie Województwa Łódzkiego. Tą dyscypliną jest wywodząca się z piłki ręcznej 7-mio osobowej piłka ręczna plażowa, dyscyplina której powstanie datuje się na rok 1992.
Obecnie w dyscyplinie tej rozgrywane są Mistrzostwa Świata i mistrzostwa kontynentalne, a na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio piłka ręczna plażowa będzie dyscypliną pokazową z dużymi szansami na olimpijski debiut w Paryżu w roku 2024.

Przy Łódzkim Związku Piłki Ręcznej powstała Komisja ds. piłki ręcznej plażowej, której przewodniczy Maciej Rogala – sędzia międzynarodowy tej dyscypliny sportu. Przygotowano plany zaktywizowania środowiska na rzecz „plażówki”, brakowało jednak bazy gdzie można by objąć programem szkoleniowym dzieci i młodzież z Województwa Łódzkiego. Taką bazę znaleziono w Gminie Sulejów.
Porozumienie o wzajemnym wsparciu i współpracy w zakresie promocji i realizacji szkolenia z piłki ręcznej plażowej i piłki ręcznej na terenie Gminy oraz realizacji ogólnopolskich zadań z tym związanych, w obecności V-ce Prezesa Łódzkiej Federacji Sportu Zbigniewa Świercza, podpisali Burmistrz Wojciech Ostrowski i Przewodniczący Rady Bartosz Borkowski ze strony Gminy Sulejów oraz ze strony Łódzkiego Związku Piłki Ręcznej Prezes Marek Sobolczyk i V-ce Prezes ds. szkoleniowych Jerzy Bończak. Przekazanie dokumentu nastąpiło podczas Uroczystego Podsumowania Działalności Kulturalno-Sportowo-Turystycznej w latach 2018/2019 w Gminie Sulejów, które odbyło się w ostatnim dniu stycznia.
W ramach przybliżenia mieszkańcom Gminy, a szczególnie młodzieży, dyscypliny Łódzki Związek Piłki Ręcznej organizuje w dniu 19 lutego 2020, wspólnie z Władzami Gminy spotkanie z wybitną osobowością polskiej piłki ręcznej, wielokrotnym reprezentantem Polski, medalistą MŚ i uczestnikiem IO Sławomirem Szmalem, który między innymi przeprowadzi pokazowe zajęcia z piłki ręcznej. skomentuj ten artykuł
dodał:  Marcin Połeć

ŁZPR nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy dodawanych przez użytkowników serwisu.

ŁZPR zastrzega sobie prawo do usunięcia wypowiedzi.

skomentuj artykuł
komentarz
podpis

W przypadku wpisywania komentarzy niezgodnych z netykietą Internetu bądź umieszczania reklam
Twój adres IP będzie zablokowany - wejście na stronę z kompuetra będzie niemożliwe.

Twój adres IP to: 18.232.51.69

Dostawcą internetu jest: n/a

Korzystasz z przeglądarki: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
   administracja   poczta  lodzkizpr wykorzystuje cookies rodo w lodzkizpr ©2015-2020 Łódzki Związek Piłki Ręcznej | www.lodzkizpr.pl