Sławomir Szmal i Radosław Wasiak gośćmi Gminy Sulejów- 22.02.2020 -

Sylwetki sportowców w krótkiej prezentacji przybliżył uczestnikom przedstawiciel Łódzkiego Związku Piłki Ręcznej Jerzy Bończak.
W swej wypowiedzi podkreślił niezwykłe dokonania Sławomira Szmala, rekordzisty w ilości występów w Reprezentacji Polski (298), zdobywcy medali mistrzostw Świata (2007, 2009, 2015), olimpijczyka (2008 i 2016), wielokrotnego uczestnika mistrzostw Europy, zdobywcy klubowego Pucharu Europy (Vive Kielce – 2016), laureata tytułu najlepszego piłkarza ręcznego Świata (2009).
Mówiąc o Radosławie Wasiaku (115 występów w Reprezentacji Polski – 144 bramki) uwypuklił jego łódzkie korzenie (wychowanek  MKS Łodzianka”, i później wiele lat gry w „Anilanie”) oraz nieprzerwanie trwający kontakt z rodzinnym miastem, dokonania jako dyrektora sportowego „Vive” Kielce i udział w pracach Komisji Rozgrywek Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (CCEHF).
Po tym wstępie Goście opowiadali o swoich sukcesach i wrażeniach, ale także o ciężkiej, do znużenia systematycznej, pracy treningowej jaką odbyli w okresie kariery zawodniczej.
Po tych rozmowach rozpoczęły się zajęcia praktyczne. Uczniowie szkoły w Witowie, pod okiem wytrawnych trenerów „Pana Sławka” i „Pana Radka” podawali i chwytali piłkę, rzucali na bramkę i bronili do niej dostępu.
Spotkanie było kolejnym krokiem w promocji naszej dyscypliny, a wybór Sulejowa był skutkiem wcześniejszego porozumienia zawartego przez Gminę Sulejów i Łódzki Związek Piłki Ręcznej.
Więcej informacji można uzyskać na stronach Dziennika Łódzkiego. skomentuj ten artykuł
dodał:  Marcin Połeć

ŁZPR nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy dodawanych przez użytkowników serwisu.

ŁZPR zastrzega sobie prawo do usunięcia wypowiedzi.

skomentuj artykuł
komentarz
podpis

W przypadku wpisywania komentarzy niezgodnych z netykietą Internetu bądź umieszczania reklam
Twój adres IP będzie zablokowany - wejście na stronę z kompuetra będzie niemożliwe.

Twój adres IP to: 34.239.172.52

Dostawcą internetu jest: n/a

Korzystasz z przeglądarki: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
   administracja   poczta  lodzkizpr wykorzystuje cookies rodo w lodzkizpr ©2015-2020 Łódzki Związek Piłki Ręcznej | www.lodzkizpr.pl