Edycja 2016 „Orlikowej Ligi Mistrzów”, „Łódzkie Gra w Ręczną”.

Do udziału w zawodach Szkół Podstawowych z głosiło się 55 szkół podstawowych z 19 powiatów Województwa Łódzkiego
co oznacza, że w rozgrywkach wzięło udział około 850 dzieci z klas IV i V. Awans do Finału Wojewódzkiego uzyska osiem zespołów.

Rozgrywki szkół gimnazjalnych tegorocznej edycji „Orlikowej ligi mistrzów” rozpoczęto od szczebla regionalnego,
w którym uczestniczyło 12 gimnazjów w kategorii dziewcząt i 17 w kategorii chłopców (ok. 450 dzieci).
W turniejach nie uczestniczyli uczniowie gimnazjów wchodzących w skład Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej


ROZGRYWKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

I ETAP - ROZGRYWKI ELIMINACYJNE (POWIATY) SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

turniej - 19.05.2016 – Łódź Bałuty SP 122
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt 
 1 Szkoła Podstawowa nr 122
 2 
 2 Szkoła Podstawowa nr 182
 0 
 
turniej - 12.05.2016 – Łódź Górna SP 109
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła  pkt  
 1 Szkoła Podstawowa nr 109  
 2 Szkoła Podstawowa nr 162
  
 3 Szkoła Podstawowa nr 174 - I zespół
  
 4 Szkoła Podstawowa nr 174 - II zespół
  
 5 Szkoła Podstawowa ZNP  

turniej - 18.05.2016 – Łódź Polesie SP 19
 klasyfikacja końcowa
m-ce szkoła pkt 
 1 Szkoła Podstawowa nr 169   
 2 Szkoła Podstawowa nr 19  
 3 Szkoła Podstawowa nr 160  

turniej - 12.05.2016 – Łódź Śródmieście SP 70
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt 
 1 Szkoła Podstawowa nr 70  2 
 2 Szkoła Podstawowa nr 173 0 

turniej - 16.05.2016 – Łódź Widzew SP 149
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt 
1 Szkoła Podstawowa nr 149 - I zespół
 1 
2
 Szkoła Podstawowa nr 149 - II zespół
  
3
 Szkoła Podstawowa nr 202   
4
 Szkoła Podstawowa nr 34
  

turniej - 05.05.2016 – Piotrków Trybunalski
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła
 pkt 
 1 Szkoła Podstawowa nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim - I zespół
  
 2 Szkoła Podstawowa nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim  
 3 Szkoła Podstawowa nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim - II zespół  

turniej - 13.05.2016 – Zgierz
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt 
 1
 Szkoła Podstawowa nr 1 w Zgierzu
  
 2 Szkoła Podstawowa w Parzęczewie   
 3 Szkoła Podstawowa nr 4 w Aleksandrowie Łódzkim
  
 4 Szkoła Podstawowa w Dobrej   

turniej - 20.05.2016 – Piątek
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt
 
 1 Szkoła Podstawowa w Piątku  
 2 Szkoła Podstawowa w Starej Sobótce
  

turniej - 21.05.2016 – Bolesławcu
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt 
 1 Szkoła Podstawowa w Lututowie   
 2 Zespół Szkół w Wieruszowie   
 2 Szkoła Podstawowa w Bolesławcu  

turniej - 10.05.2016 – Konstantynów Łódzki
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt  
 1 "Orlik" Konstantynów Łódzki
  
 2 Szkoła Podstawowa w Woli Zaradzyńskiej
  

turniej - 17.05.2016 – Klonowa
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła
 pkt 
 1 Szkoła Podstawowa w Klonowej
  
 2 Szkoła Podstawowa"AS" w Jakubicach  

turniej - 14.05.2016 – Koluszki
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt 
 1 Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach
  
 2 Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach
  
 3 Szkoła Podstawowa w Rzgowie - I zespół
  
 4 Szkoła Podstawowa w Rzgowie - II zespół
  
 5 Szkoła Podstawowa w Bukowcu
  
 6 Szkoła Podstawowa w Będzelinie
  

turniej - 11.05.2016 – Tomaszów Mazowiecki
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt 
 1
 Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim  
 2 Szkoła Podstawowa nr 14 w Tomaszowie Mazowieckim
  

turniej - 09.05.2016 – Poddębice
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt
 
 1
 Szkoła Podstawowa nr 1 w Poddębicach - I zespół   
 2 Szkoła Podstawowa nr 1 w Poddębicach - II zespół
  

turniej - 06.05.2016 – Sędziejowice
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt  
 1 Szkoła Podstawowa w Sędziejowicach
  
 2 Szkoła Podstawowa w Marzeninie
  

turniej - 07.05.2016 – Kurzeszyn
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt 
 1
 Szkoła Podstawowa w Pukininie
  
 2 Szkoła Podstawowa w Kurzeszynie
  
 3 Szkoła Podstawowa w Boguszycach
  
 4 Szkoła Podstawowa w Starej Wojskiej
  


II ETAP - ROZGRYWKI PÓŁFINAŁOWE (REGIONALNE) SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

turniej I - 07.06.2016 – Łódź
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt 
 1 Szkoła Podstawowa Nr 149 w Łodzi  
 2 Szkoła Podstawowa Nr 109 w Łodzi  
 3 Szkoła Podstawowa Nr   70 w Łodzi  
 4 Szkoła Podstawowa Nr 162 w Łodzi  
 5 Szkoła Podstawowa Nr 122 w Łodzi  
 6 Szkoła Podstawowa Nr 169 w Łodzi  

turniej II - 10.06.2016 – Kurzeszyn

 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt 
 1 Szkoła Podstawowa Nr 9 w Skierniewicach 5 
 2 Szkoła Podstawowa w Kurzeszynie 5 
 3 Szkoła Podstawowa w Bielawach 2 
 4 Szkoła Podstawowa w Pukininie 0 

turniej III - 14.06.2016 – Koluszki
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt 
 1 „ORLIK” Konstantynów 6 
 2 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Koluszkach 4 
 3 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koluszkach 2 
 4 Szkoła Podstawowa w Jeżowie 0 

turniej IV - 15.06.2016 – Poddębice
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła
 pkt 
 1 Szkoła Podstawowa w Klonowej 4 
 2 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Poddębicach 2 
 3 Szkoła Podstawowa w Sędziejowicach 0 

turniej V - 16.06.2016 – Kutno
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt 
 1 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zgierzu 6 
 2 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kutnie 4 
 3 Szkoła Podstawowa w Parzęczewie 2 
 4 Szkoła Podstawowa w Piątku 0 

turniej VI - 17.06.2016 – Drzewicy
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt 
 1 Szkoła Podstawowa Nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim 4 
 2 Szkoła Podstawowa w Drzewicy 2 
 3 Szkoła Podstawowa Nr 14 Tomaszowie Mazowieckim 0 

turniej VII - 21.06.2016 – Wieluń
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt 
 1 Szkoła Podstawowa w Bieniądzicach 6 
 2 Szkoła Podstawowa w Lututowie 3 
 3 Szkoła Podstawowa w Wieruszowie 2 
 4 Szkoła Podstawowa w Makowiskach 1 


III ETAP - ROZGRYWKI FINAŁOWE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

turniej finałowy - 24.09.2016 - Konstantynów Łódzki
boisko Szkoły Podstawowej Nr 5 przy ul. Sadowej 5/7, początek o godz. 9,00
 
 lp
  szkoła
 opiekun
 
 1 I m-ce - I turniej Szkoła Podstawowa Nr 149 w Łodzi Małgorzata Dorenda 
 2 I m-ce - II turniej Szkoła Podstawowa Nr 9 w Skierniewicach Krzysztof Ciszewski 
 3 I m-ce - III turniej „Orlik” Konstantynów Łódzki Eugeniusz Czech 
 4 I m-ce - IV turniej Szkoła Podstawowa w Klonowej Marek Bielecki 
 5 I m-ce - V turniej Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zgierzu  Jadwiga Sikorska 
 6 I m-ce - VI turniej Szkoła Podstawowa nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim Mariusz Śpiewak 
 7
 I m-ce - VII turniej Szkoła Podstawowa w Bieniądzicach Wojciech Psuja 
 8 II m-ce - II turniej Szkoła Podstawowa w Kurzeszynie Dariusz Stefańczyk 
 


ROZGRYWKI GIMNAZJÓW

I ETAP - ROZGRYWKI ELIMINACYJNE GIMNAZJÓW

turniej - 19.05.2016 – Koluszki (dziewczęta)
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt 
 1 Gimnazjum w Budziszewicach 4 
 2 Gimnazjum Nr 1 w Koluszkach 2 
 3 Gimnazjum w Popielawach 0 

turniej - 30.05.2016 – Bolesławiec (dziewczęta)
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt 
 1 Gimnazjum w Popielawach 4 
 2 Gimnazjum Nr 2 w Wieruszowie 2 
 3 Gimnazjum Nr 1 w Bełchatowie 0 

turniej - 14.06.2016 – Pabianice (dziewczęta)
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt 
 1 Gimnazjum Nr 1 w Bełchatowie 4 
 2 Gimnazjum Nr 44 w Łodzi 2 
 3 Gimnazjum Nr 1 w Sędziejowicach 0 

turniej - 15.06.2016 – Łowicz (dziewczęta)
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt 
 1 Gimnazjum Nr 2 w Kutnie 4 
 2 Gimnazjum  Nr 2 w Łowiczu 2 
 3 Gimnazjum w Jeżowie 0 

turniej - 17.05.2016 – Piotrków Trybunalski (chłopcy)
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt 
 1 Gimnazjum Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim 6 
 2 Gimnazjum w Budziszewicach 4 
 3 Gimnazjum w Popielawach 2 
 4 Gimnazjum Nr 1 w Bełchatowie 0 

turniej - 08.06.2016 – Lututów (chłopcy)
 klasyfikacja końcowa
 m-ce szkoła pkt 
 1 Gimnazjum Nr 1 w Wieruszowie 8 
 2 Gimnazjum w Lututowie 6 
 3 Gimnazjum w Bolesławcu 4 
 4 Gimnazjum w Klonowej 2 
 5 Gimnazjum w Czastarach