Edycja 2017 „Orlikowej Ligi Mistrzów”, „Łódzkie Gra w Ręczną”.

Do udziału w zawodach Szkół Podstawowych z głosiło się 85 szkół podstawowych z 19 powiatów Województwa Łódzkiego co oznacza, że w rozgrywkach wzięło udział około 900 dzieci.
Awans do Finału Wojewódzkiego uzyska po sześć zespołów w kategorii dziewcząt i chłopców..


I ETAP - ROZGRYWKI ELIMINACYJNE (POWIATY i DZIELNICE) SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

DZIEWCZĘTA
Dzielnica Polesie - SP 160 Łódź - 25.05.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 19 w Łodzi - awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa nr 160 w Łodzi

Dzielnica Górna - SP 109 Łódź - 29.05.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 109 w Łodzi - awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa nr 162 w Łodzi
3. Szkoła Podstawowa nr 174 w Łodzi

Dzielnica Bałuty -
SP 122 Łódź - 16.05.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 182 w Łodzi - awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa nr 122 w Łodzi

Powiat Łowicki - SP Nowe Zduny - 26.05.2017r
1. Szkoła Podstawowa w Nowych Zdunach - awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa w Bielawach

Powiat Poddębicki - SP 1 Poddębice - 22.05.2017r
1. Szkoła Podstawowa w Dalikowie - awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Poddębicach

Powiat Zgierski - SP 1 Zgierz - 26.05.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Zgierzu - awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa w Parzęczewie - awans do rozgrywek regionalnych
3. Szkoła Podstawowa nr 4 w Aleksandrowie Łódzkim

Powiat Rawski - SP Kurzeszyn - 24.05.2017r
1. Szkoła Podstawowa w Kurzeszynie - awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa w Boguszycach
3. Szkoła Podstawowa w Pukininie


Powiat Piotrkowski - SP 12 Piotrków Trybunalski - 17.05.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim - awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim I zespół - awans do rozgrywek regionalnych
3.
Szkoła Podstawowa nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim
4.
Szkoła Podstawowa nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim II zespół

Powiat Tomaszowski -
SP 1 Tomaszów Mazowiecki - 18.05.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Mazoweckim - awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa nr 14 w Tomaszowie Mazoweckim
3. Szkoła Podstawowa w Budziszewicach


CHŁOPCY
Dzielnica Polesie - SP 169 Łódź - 25.05.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 169 w Łodzi - awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa nr 160 w Łodzi

Dzielnica Górna - SP 109 Łódź -29.05.2017r
1.
Szkoła Podstawowa ZNP w Łodzi  - awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa nr 162 w Łodzi
3. Szkoła Podstawowa nr 109 w Łodzi

Dzielnica Widzew - SP 34 Łódź - 31.05.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 149 w Łodzi - awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa nr 33 w Łodzi
- awans do rozgrywek regionalnych
3. Szkoła Podstawowa nr 34 w Łodzi

4.
Szkoła Podstawowa nr 202 w Łodzi
5.
Szkoła Podstawowa nr 29 w Łodzi

Dzielnica Bałuty - SP 122 Łódź - 16
.05.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 182 w Łodzi - awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa nr 122 w Łodzi

Dzielnica Śródmieście - SP 173 Łódź - 16.05.2017r
1.
Szkoła Podstawowa nr 70 w Łodzi  - awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa nr 173 w Łodzi I zespół
3. Szkoła Podstawowa nr 173 w Łodzi II zespół

Powiat Kutnowski - SP 1 Kutno - 15.05.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie I zespół - awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie II zespół

Powiat Poddębicki - SP 1 Poddębice - 22.05.2017r
1. Szkoła Podstawowa
nr 1 w Poddębicach - awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa w Dalikowie

Powiat Łódzki Wschodni - SP 2 Koluszki - 23.05.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach I zespół - awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach II zespół
3. Szkoła Podstawowa w Rzgowie

Powiat Rawski - SP Kurzeszyn - 24.05.2017r
1. Szkoła Podstawowa w
Pukininie - awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa w Kurzeszynie
3. Szkoła Podstawowa w
Boguszycach

Powiat Pabianicki - SP 5 Konstantynów Łódzki - 25.05.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstantynowie Łódzkim
- awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa
nr 5 w Konstantynowie Łódzkim

Powiat Wieluński - SP 4 Wieluń - 30.05.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieluniu
- awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa
w Boguszycach

Powiat Piotrkowski - SP 16 Piotrków Trybunalski - 19.05.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim I zespół - awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim I zespół - awans do rozgrywek regionalnych
3.
Szkoła Podstawowa nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim
4.
Szkoła Podstawowa nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim II zespół
5. Szkoła Podstawowa nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim II zespół
6. Szkoła Podstawowa w Jarostach


Powiat Tomaszowski - SP 1 Tomaszów Mazowiecki - 18.05.2017r

1. Szkoła Podstawowa nr 14 w Tomaszowie Mazoweckim - awans do rozgrywek regionalnych
2.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Mazoweckim
3. Szkoła Podstawowa w Budziszewicach


 
 II ETAP - ROZGRYWKI PÓŁFINAŁOWE (REGIONALNE) SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

DZIEWCZĘTA
Region I Łódź - SP 19 Łódź - 19.06.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 19 w Łodzi - awans do finału wojewódzkiego
2. Szkoła Podstawowa nr 109 w Łodzi
3. Szkoła Podstawowa nr 149 w Łodzi
4. Szkoła Podstawowa nr 182 w Łodzi

Region II Północny - SP 1 Zgierz - 14.06.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Zgierzu - awans do finału wojewódzkiego
2. Szkoła Podstawowa w Parzęczewie - awans do finału wojewódzkiego
3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie
4. Szkoła Podstawowa w Nowych Zdunach
5. Szkoła Podstawowa w Dalikowie
6. Szkoła Podstawowa w Piątku

Region III Wschodni - SP Kurzeszyn - 09.06.2017r
1. Szkoła Podstawowa w Kurzeszynie - awans do finału wojewódzkiego
2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach
3. Szkoła Podstawowa w Rzgowie
4. Szkoła Podstawowa nr 9 w Skierniewicach

Region IV Zachodni - SP Klonowa - 13.06.2017r
1. Szkoła Podstawowa w Klonowej - awans do finału wojewódzkiego
2. Szkoła Podstawowa w Lututowie
3. Szkoła Podstawowa w Sędziejowicach
4. Szkoła Podstawowa w Chlewie

Region V Południowy - SP 1 Tomaszów Mazowiecki - 14.06.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim - awans do finału wojewódzkiego
2. Szkoła Podstawowa nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim
3. Szkoła Podstawowa nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim
4. Szkoła Podstawowa w Makowiskach

CHŁOPCY
Region I Łódź - SP 34 Łódź - 07.06.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 149 w Łodzi - awans do finału wojewódzkiego
2. Szkoła Podstawowa nr 70 w Łodzi
3. Szkoła Podstawowa nr 169 w Łodzi
4. Szkoła Podstawowa nr 33 w Łodzi
5. Szkoła Podstawowa nr 182 w Łodzi
6. Szkoła Podstawowa ZNP w Łodzi

Region II Północny - SP 1 Poddębice - 20.06.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Poddębicach - awans do finału wojewódzkiego
2. Szkoła Podstawowa w Parzęczewie - awans do finału wojewódzkiego
3. Szkoła Podstawowa w Nowych Zdunach
4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie
5. Szkoła Podstawowa nr 4 w Aleksandrowie Łódzkim
6. Szkoła Podstawowa w Piątku

Region III Wschodni - SP 2 Koluszki - 21.06.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach - awans do finału wojewódzkiego
2. Szkoła Podstawowa w Jeżowie
3. Szkoła Podstawowa nr 9 w Skierniewicach
4. Szkoła Podstawowa w Pukininie

Region IV Zachodni - SP 4 Wieluń - 08.06.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstantynowie Łódzkim - awans do finału wojewódzkiego
2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieluniu
3. Szkoła Podstawowa w Lututowie
4. Szkoła Podstawowa w Klonowej
5. Szkoła Podstawowa w Sędziejowicach
6. Szkoła Podstawowa w Bolesławcu

Region V Południowy - SP 1 Tomaszów Mazowiecki - 14.06.2017r
1. Szkoła Podstawowa nr 14 w Tomaszowie Mazowieckim - awans do finału wojewódzkiego
2. Szkoła Podstawowa nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim
3. Szkoła Podstawowa nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim
4. Szkoła Podstawowa w Makowiskach


III ETAP - ROZGRYWKI FINAŁOWE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

DZIEWCZĘTA
Finał - ZSG Szczawin - 23.09.2017r
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim
Szkoła Podstawowa w Klonowej
Szkoła Podstawowa w Kurzeszynie
Szkoła Podstawowa w Parzęczewie
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zgierzu
Szkoła Podstawowa Nr 19 w Łodzi

CHŁOPCY
Finał - SP 5 Konstantynów Łódzki - 30.09.2017r
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Tomaszowie Mazowieckim
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Konstantynowie Łódzkim
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Koluszkach
Szkoła Podstawowa w Parzęczewie
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Poddębicach
Szkoła Podstawowa Nr 149 w Łodzi
 
 

Zakończenie „Orlikowej Ligi Mistrzów”

Konsultacją szkoleniową w Piotrkowie Trybunalskim, organizowaną przez Łódzki Związek Piłki Ręcznej zakończyła się tegoroczna edycja „Orlikowej Ligi Mistrzów” w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. W trzydniowym spotkaniu z piłką ręczną uczestniczyły dzieci z czterech szkół Województwa Łódzkiego. Szkołę Podstawową Klonowej reprezentowały: Natalia Sosin, Gabriela Bednarek, Natalia Paroń, Marta Więzowska, Julia Górecka, Justyna Stolecka, Zuzanna Bednarek, Karolina Ciuborska, Patrycja Rył i Karina Skowron – opiekunką dziewcząt była Justyna Kosatka.

Dwudziestkę dziewcząt dopełniły uczennice Szkoły Podstawowej w Kurzeszynie, które pod opieką Dariusza Stefańczyka przyjechały do Piotrkowa w składzie: Klaudia Iwańska, Aleksandra Walendzik, Weronika Gos, Zuzanna Zielińska, Katarzyna Głaz, Amelia Nowakowska, Gabriela Owczarek, Zuzanna Niezgoda, Julia Czarnecka i Zofia Bernacik.

Reprezentacji dziewcząt towarzyszyła dwudziestoosobowa grupa chłopców   ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Koluszkach: Filip Bator, Damian Cieniak, Aleksy Kołodziejski, Kacper Michalak, Mateusz Ostrowski, Patryk Świerczyński, Jędrzej Jaśniewski, Mikołaj Byczkowski, Dominik Klimkiewicz nad grupą opiekę sprawowała Agata Kowalska oraz Szkoły Podstawowej w Parzęczewie: Mateusz Czwońda, Kamil Jabłoński, Wiktor Jakusik, Kacper Krzysztofiak, Damian Marciniak, Mikołaj Sobór, Jan Treliński, Adrian Janus, Szymon Stasiak i Jakub Śliwkiewicz z opiekunem Markiem Gapsą.

Wybrane dzieci uczestniczyły w zajęciach treningowych z zakresu piłki ręcznej prowadzonych przez trenerki MKS „Piotrcovia” Annę Kalinowską i Ewę Więcek. Odbyły spotkanie z 52-krotną reprezentantką Polski w piłce ręcznej – zawodniczką „Piotrcovii”, Agatą Wypych, a w sobotnie popołudnie obserwowały spotkanie Superligi kobiet.

Wszystkie koszty uczestnictwa w konsultacji pokryte zostały ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach zadania publicznego „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”.
  


   administracja   mapa strony   poczta  Serwis lodzkizpr wykorzystuje cookies do prawidłowego działania! ©2015 Łódzki Związek Piłki Ręcznej | www.lodzkizpr.pl